Kategorie

Numer konta

12 1320 1537 2627
  3589 2000 0001

      (Bank Pocztowy)
logo
Z obsługą hurtowni można skontaktować się
wysyłając e-mail na adres: 
biuro@podrecznikidoreligii.pl


JESTEM Z WAMI kl.8 Podręcznik/WAM

Producent: WAM
Kod producenta: 9788377670729
szt.

JESTEM Z WAMI

Podręcznik do nauki religii do klasy 8

 

Autor: Władysław Kubik SJ (red.)

Wydanie: pierwsze

Oprawa: miękka

Format: 205x287 mm

Ilość stron: ok. 140

Rok wydania: 2012

ISBN: 978-83-7767-072-9

Seria: Odsłonić twarz Chrystusa

Nowa podstawa programowa

 

Założenia programowe klasy II gimnazjum skupiają się na zagadnieniach pragnienia szczęścia, potrzeby wspólnoty (rozdz. 1), Wcielenia i dzieła paschalnego Chrystusa oraz Jego obecności i działania w Kościele (liturgia) (rozdz. 2), sakramentów (rozdz. 3), wolności, sumienia, prawa naturalnego, Ośmiu Błogosławieństw (dział 4), Dekalogu, wydarzeń z historii Kościoła powszechnego i polskiego w XVI i XVII w. (rozdz. 5) oraz roku liturgicznego (rozdz. 6).

Pytania problemowe zaproponowane w każdej jednostce lekcyjnej pomogą gimnazjalistom zdobywać umiejętność krytycznego myślenia, a także kształtować światopogląd w świetle wiary Kościoła katolickiego.

Teksty i zadania o różnym stopniu trudności pozwolą katechecie dostosować wymagania do poziomu klasy.

Strona graficzna podręcznika składa się z kolorowych zdjęć, reprodukcji dzieł sztuki oraz żartobliwych rysunków komiksowych nawiązujących do sytuacji z życia codziennego.

Rozważania i modlitwy, zamieszczone pod tytułem "Refleksja i modlitwa", nawiązują do aktualnych problemów młodych ludzi. Zawierają także wiele cennych tekstów ze skarbca Kościoła.

Praktyczne wskazówki dla uczniów pragnących pogłębiać swoją przyjaźń z Jezusem, pomocne w pracy nad sobą, ujęte zostały pod hasłem "Jeśli chcesz…".

Synteza treści każdej jednostki znajduje się formie notatki w rubryce "Masz wiadomość!", a nowo poznane pojęcia w słowniku.